Az első alkalommal megrendezett Csoóri Sándor Népművészeti Fesztivált eddig sohasem látott, a Kárpát-medence harminc helyszínén egyidőben, azonos programpontokkal megvalósult nagyszabású rendezvényének nyilvánították. A fesztivál célja az volt, hogy a nagy nyilvánosság előtt megmutassa az öt évvel ezelőtt elindult Csoóri Sándor Program eredményeit, a népművészeti mozgalom kiemelkedően magas színvonalát, résztvevőinek sokaságát.
A fesztivál idején, Csíkszeredától Körmendig, a Kárpát-medence harminc helyszínén, azonos időpontban, sok ezer népviseletbe öltözött néptáncos részvételével zajlott istentisztelet, majd a templom előtti tánc. Igazi látványosság volt a néptáncosok, népzenészek felvonulása, a déli harangszó után elhangzó közös ének és körtánc.
A közös programokat követően délután, helyszínenként eltérő, változatos eseményekkel, tánctanításokkal, népzenei és kézműves bemutatókkal, gálaműsorokkal estig folytatódott a különleges fesztivál. A közel 20 000 táncos, zenész és kézműves részvételével létrejövő páratlan rendezvényen az érdeklődők megcsodálhatták, hogy miként őrzi, éli meg és teremti ujjá a Kárpát-medence egyedülálló, csodálatos népművészetét sokezer idős és fiatal, határainkon innen és túl. Tánccsoportunk Szekszárd helyszínen vett részt a nagyszabású programon, öregbítve Tolna megye, nem utolsósorban Németkér egykori németajkú nemzedékének jellegzetes tánchagyományait, viseletét.